Ekonomi

2 bin işçinin TTK’ya alımında süreç başlıyor

2 bin işçinin TTK’ya alımında süreç başlıyor

GMIS Başkan Yardımcısı İsa Mutlu: “Alınacak 2 bin işçi üretim artışına katkı sağlayacak”

ZONGULDAK Zonguldak’ta bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda 2 bin işçinin işe alım süreci ağustos ayında başlayacak. GMİS Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, istihdam edilecek 2 bin işçinin üretim artışına katkı sağlayacağını belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda yapılan görüşmelerin ardından TTK’ya 2 bin işçi alımı için çalışmalara başlandı. Ağustos ayında başlayacak işe alım sürecini değerlendiren GMİS Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti. Mutlu, iş başvurusu yapacak gençleri ‘Sizi işe yerleştireceğiz’ gibi sözler verenlere dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 bin işçi alımına ilişkin açıklamasına ilişkin somut adımlar atıldığını belirten Keyifli, “Genel seçimler öncesi Cumhurbaşkanımız kamuoyuna bir konuşma yaptı. Taşkömürü kurumuna 2 bin personel alacağız. .Tabi ki seçimler geldi ve süreci takip ettik.Son olarak bakan yardımcılarımızla yaptığımız toplantılarda değerlendirdik.Bölge milletvekillerimizle bu bahisleri değerlendirdik ve sonuca vardık.Öncelikle bu sürece burada gelindi. Adalet ve Kalkan Milletvekillerimiz ile Adalet ve Kalkınma İl Başkanımız TTK yetkilileri arasında dün akşam Enerji Bakanlığı nezdinde gerçekleştirilen toplantı sonucunda başvuruların başlayacağı sistem komisyonunda alınan kararların hep birlikte söylendiği ifade edildi. ağustos ayının ilk haftası açıklanacak ve belirlenen şartlara göre personel alımları yapılacak.takip ettik.Bütün Zonguldaklıları olduğu gibi tüm Zonguldaklı gençleri de mutlu etti. Tüm Zonguldak gençliğine hayırlı olmasını diliyorum. Burada siyasi otoritenin çalışmaları devam edince Zonguldak olarak neler yapabileceğini gördük. Adalet ve Kalkınma temsilcilerine teşekkür ederiz. Umarım bu alımlar hayırlara vesile olur. Kurumumuz bir soluk alacak. Bir rahatlama olacak. Üretimin artması yönünde bir rahatlama olacak. Hepimiz üretimin gevşemesine katkıda bulunacağız. Eğitimlerin tamamlanmasını ve üretime katkısını sabırsızlıkla bekliyoruz. Kuralların ne olacağı önümüzdeki hafta TTK yetkilileri tarafından belirlenecek. Gençler sabırlı olun. Kurum tarafından yapılacak duyurunun ardından kuralların ne olacağı ve kura çekiminin ne zaman yapılacağı belli olacak.

“Umut tacirlerine inanmayın”

İş başvurusunda bulunacak gençlere çağrıda bulunan Başkan Mutlu, “Kamuoyunda her şeyi görüyoruz. Biz üzerlerine düşeni yapıyoruz. Siyasi güçler üzerine düşeni yapıyor. Bu konuda bir haksızlık olmayacaktır. Bu tür komisyoncuların dolandırılmalarına izin vermemeleri gerektiğini hissediyorum. Süreci en hassas şekilde takip edeceğiz” dedi.

susurluk-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu